Czy znasz cechy tych pięciu tkanin na sofy?

- Sep 21, 2020-

We współczesnym społeczeństwie ludzie chętniej wybierają sofy z tkaniny, wybierając sofy do salonu. Sofy z tkaniny mają więcej możliwości wyboru koloru, stylu i komfortu. Jakie są więc tkaniny na sofy z tkaniny? Ile wiesz o tkaninach na sofy? Następnie przedstawię cechy pięciu tkanin na sofy. Niech' s spojrzy.

sofa fabric

1. Imitacja lnu

Imitacja lnu jest najczęściej używaną tkaniną w sofie. Naśladowanie lnu można zobaczyć dosłownie, nie czysty len, ale sztuczny len. Większość tkanin podobnych do lnu jest tkana z włókien poliestrowych. Z wyglądu len i len bawełniany są bardzo podobne, ale w dotyku jest zupełnie inne. Ponieważ nie jest noszony na ciele, nie jest konieczne używanie czystego lnu. Imitacja lnu' antypilling, nie blaknięcie, super odporność na ścieranie i inne cechy sprawiają, że idealnie nadaje się do zastosowania na sofie.

2. Tkanina żakardowa

Jest to tkanina mieszana z włókien chemicznych lub tkanina bawełniana ze wzorem splotu. Tekstura jest delikatna i miękka, szczególnie połysk, drapowanie i przepuszczalność powietrza są dobre. Podzielony na dwa rodzaje białego tkania i tkania farbowanego przędzą. Zwykła tkanina żakardowa może być używana na sofy, prześcieradła, zasłony i inne dekoracje, podczas gdy delikatniejsza popelina żakardowa może być używana w odzieży. Tkaniny żakardowe mają różne rozmiary we wzorach. Wzór żakardowy składa się z jednego kwiatka, 2 kwiatów, 4 kwiatów lub więcej tego samego wzoru w całej ramie. Zakres wzorów jest szeroki i wykwintny. Istnieją głównie wzory zwierzęce, krajobrazowe, kwiatowe i inne, które są bardzo trójwymiarowe, a kolor jest wyraźny; mały wzór żakardowy Większość małych wzorów geometrycznych pojawia się w sposób powtarzalny. Ponieważ są one tkane przez 16-24-stronicowe krosna i ograniczone przez liczbę ramek healdowych, wzory są stosunkowo pojedyncze i powtarzalne.

3. Tkanina kompozytowa

Technologia tkaniny kompozytowej jest bardzo dojrzała i stale się doskonali. Tkanina kompozytowa doskonale nadaje się do produkcji sof ze względu na swoje właściwości wodoodporne, oddychające i wygodne.

4. Chenille

Jest to nowy rodzaj przędzy fantazyjnej, zwanej również szenilem. Ten rodzaj tkaniny jest ostatnio bardzo popularny na rynku. Jego zastosowanie sprawia, że ​​tekstylia domowe są grube. Ta tkanina ma wspaniały i szlachetny wygląd, pulchny zamsz, silną absorpcję wody, miękkość i wygodę w dotyku, dobre układanie i bardzo ciepło. Wybierając szenil, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego gęstość, ale także na efekt runa i stan wybarwienia.

5. Tkanina flokująca

Tkanina flokująca jest jasna, miękka w dotyku, odporna na wilgoć, chroniąca przed wysoką temperaturą, nie strzępi się i jest odporna na zużycie. Podczas czyszczenia należy zwracać uwagę na ten rodzaj szmatki. Nie moczyć w wodzie ani nie pocierać pędzelkiem. Wystarczy delikatnie wytrzeć bawełnianą gazą zamoczoną w alkoholu.

Poniżej podsumowano charakterystykę pięciu tkanin na sofy. Uważam, że lepiej rozumiesz tkaniny sofy. Wybierając tkaniny na sofy, możesz wybierać według tkanin, wzorów i osobistych preferencji. Mam nadzieję, że udostępniona dzisiaj zawartość będzie stanowić dla Państwa kilka komentarzy referencyjnych.